امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طولاني‌ترين دوره بارداري يك جانور

samandar
سمندر سياه آلپ به نام علمي ( Salamandra atra) يك سمندر سياه، براق است كه در شرق و مركز رشته‌كوه‌هاي آلپ و در بلندي‌هاي بالاي 700 متر يافت مي‌شود. سمندر بزرگسال بالغ به 90 تا 14 سانتي‌متر درازاي آن مي باشد و طول عمر آن‌ها كمتر از 10 سال است. اين جانور يك دوزيست و زنده زا است.  البته با اين فرق عجيب كه بچه‌هاي آن از درون تخم‌هايشان داخل شكم مادر بيرون مي‌ايند جانوري كه در درون شكم تخم مي‌گذارد و بچه خود را در همان جا از تخم بيرون ميآورد. اين سمندر داراي طولاني‌ترين دوره بارداري است و سمندر بعد از يك دوره بارداري طولاني آن‌ها را مي‌زايد.
طول سمندر بالغ به 90 تا 14 سانتي‌متر مي‌رسد و طول عمر آن كمتر از 10 سال است. اين جانور دوزيست، زنده‌زا است. البته با اين فرق عجيب كه بچه‌هاي آن از درون تخم‌هايشان درون شكم مادر بيرون مي‌آيند ولي سمندر بعد از يك دوره بارداري طولاني كه در بلندي‌هاي 650 تا 1000 متر به 2 سال و در ارتفاعات 1600 تا 1700 متري به 3 سال مي‌رسد آن را مي‌زايد.
سمندر سياه آلپ طولاني‌ترين دوره بارداري را در ميان سايرجانوران ديگر دارد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.