امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شكارچيان لحظه‌هاي طبيعت


در اين شماره در ادامه معرفي عكاسان مطرح در دنيا؛ شكار لحظه‌ها
به معرفي عكس‌هايي مطرح از عكاسان نشنال جئوگرافيك مي‌پردازيم:
جالب كه بدانيد انجمن جغرافياي ملي، نام سازماني غير دولتي است كه در سال 1888 ميلادي در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد. هم اكنون انجمن جغرافياي ملي از بزرگترين سازمان‌هاي غير دولتي مردم نهاد در جهان است كه هدفش را بر معرفي و حفاظت از آثار طبيعي، باستان شناسي، زيست شناسي و علوم جغرافيايي بنا كرده است. بنياد نشنال جئوگرافيك در 27 ژوئن سال 1888 (تيرماه 1267) توسط 33 دانشمند و جهانگرد كه علاقمند به تشكيل انجمني براي افزايش و توسعه علم جغرافيا بودند، در واشنگتن دي سي تاسيس شد.
« يكي از موسسان اين بنياد «اكساندر گراهام بل» مخترع تلفن بود كه پس از هابارد گرين گاردينر رياست اين موسسه را به عهده گرفت ايده استفاده از عكس در كنار مقالات كه از عوامل اصلي محبوبيت اين مجله به شمار مي‌رود، «بل ارائه داد»
آقاي جان‌ام.فاهي (John M.Fahey) رئيس نشنال جئوگرافيك درباره هدف نشنال مي‌گويد: « هدف ما تشويق مردم براي علاقمند كردن آنان جهت توجه و موظبت از سياره‌شان است.»
بنياد نشنال جئوگرافيك توسط 23 عضو هيات مديره متشكل از گروهي از معلمين برجسته، دانشمندان ، مقامات سابق دولتي و طرفداران محيط زيست اداره مي‌گردد.
نشنال جئوگرافيك براي درك بهتر مقالات و گزارش‌ها درباره مناظر گوشه كنار دنيا، تصميم گرفت عكس‌هايي با استانداردهاي  مخصوص خود به تصوير بكشد.
ادامه مطلب در دوماهنامه شكار وطبيعت سال 1393 شماره 137 (لينك دانلود مجله شماره 137)

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.