امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بيل ماينارد (Bill Maynard)

Bill Mud
عشق به حيات وحش و عكاسي از زيباترين لحظات زندگي پرندگان و حيوانات نادر در وجود بيل ماينارد، عكاس حيات وحش اهل كانادا موج مي‌زند. خستگي، خواب، سختي راه، فراز و نشيب‌هاي زمين، سرما و گرما براي كار او معنايي ندارد هر ساعتي كه لازم باشد حتي با فرط خستگي و انتظارات طولاني مدت، شب گذشته بلند مي‌شود و بيش از 5 ساعت براي تنها يك فلاش وقت مي‌گذارد تا با وسواس و دقت زياد، علاقمندانش را با زيبايي‌هاي حيات وحش حيرت‌زده كند.
مقاله‌اي كه در Kitchissippi تايمز در 26 جولاي 2012 منتشر شد با عكس مشهور چشم جغد بيل به شهرت رسيد و به نماد تبليغاتي موزه طبيعي در آمد.
او برنده عكس پرنده سال از نماي نزديك؛ چشمان تيزبين جغد در رقابت مسابقه عكاسي جئوگرافيك كانادا شد. او همچنين با مجله Wildlife همكاري مي‌كند تا عكس‌هاي حيات وحش كه مي‌تواند تلاش براي حفاظت بيشتر طبيعت باشد به چشم علاقمندان بيشتري برساند. او همچنين در سفر بزرگي به سواحل كاتمايي (katmai) به همراه يك راهنما و گروه 6 نفره عكاسان حرفه‌اي شركت كرد.
«در اين سفر ما با پوشيدن جليقه و سوار بر قايق ساردين طي 21 ساعت رو شنايي روز از خرس‌هاي گريزلي كه مشغول گرفتن ماهي بودند و توجهي به آدم‌ها نداشتند عكس گرفتيم؛ بي اقراق مي‌توانم بگويم يك از سفرهاي رويايي عكاسي من بود.»
علاقه من به عكاسي از 1970 با يك دوربين قديمي با لنز 50 ميلي‌متري شروع شد كه ان را با خودم به حيات وحش Ontario شمالي (كانادا) كه آنجا بزرگ شدم مي‌بردم.
در ابتدا تنها مي‌توانستم رل 12 تايي عكس بگيرم كه تهيه آن بيش از يك ماه طول مي‌كشيد. به سرعت چند دهه و با ورود دوربين‌هاي ديجيتالي توانستن 100 تا عكس هم در روز بگيرم.
من هنوز مشتاق آن زمان؛ 2009 هستم كه عكس‌هايي كه از چشم اندازهاي طبيعي مي‌گرفتم  ودر كتابم عنوان بندي مي‌كردم.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.