امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به بهانه گسترش ورزش تيراندازي

gostaresh tirandazi
ورزش تيراندازي علاوه بر اينكه در اسلام از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و رسول اكرم (ص) تمامي مسلمانان را به فراگيري آن توصيه فرموده‌اند، بي ترديد در ميان ورزش‌هاي مختلف داراي اعتبار ويژه‌اي است؛ بنابراين مي‌تواند  آثار مثبت قابل توجهي در زمينه‌هاي فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي داشته باشد، ضمن اينكه اين ورزش مي‌تواند ده‌ها هزار نفر از اقشار مختلف، به ويژه نسل جوان را مشغول داشته و اوقات فراغت آنان را به طرزي مفيد، دل نشين و مطلوب پر كند. نبايد از ياد برد كه اين ورزش در مباحث دفاعي و آمادگي جوانان و ميان سالان براي دفاع از كيان كشور در شرايط ضروري از محوري كليدي برخوردار است. جدا از همه‌ي اين موارد از پيش گفته شده، كه هر يك به تنهايي مي‌تواند لزوم توجه هر چه بيشتر مسئولان به اين ورزش را توجيه كند، مدال‌هاي متعددي كه ورزشكاران در رشته‌هاي مختلف ورزش تيراندازي به دست آورده‌اند، آن را به يكي از مهم‌ترين ورزش‌هاي ما در ايران و جهان تبديل نموده است و همه كشورها مي‌كوشند بخت خود را از طريق دست يافتن به رده‌هاي قهرماني در ميادين بزرگ جهاني بيازمايند.
كمبودهاي عمده در اين ورزش و ذكر آن‌ها در كنار پيشنهادات كارشناسي مجالي بس فراخ مي‌طلبد، اما يكي از مهم‌ترين آن‌ها عدم اطلاع‌رساني و تبليغات شايسته توسط دستگاه‌هاي ارتباط جمعي از يك سو و فدراسيون تيراندازي از ديگر سو است. ميزان تبليغات در رشته‌هاي مختلف ورزشي كه بعضا چندان همسويي با تعاليم عاليه اسلامي نيز ندارد در مقابل ورزشي كه تا اين حد مورد توجه شارع مقدس است،  به راستي مثال زدني است.
از سويي با رشد و توسعه تيراندازي بسياري از دارندگان اسلحه شكاري ( نه شكارچيان واقعي ) كه صرفا به منظور ورزش تيراندازي به طبيعت مي‌روند ممكن است خواسته يا ناخواسته اقدام به كشتن جاندار كنند؛ عرصه‌اي باز و سهل‌الوصول را پيش روي خود مي‌يابند و جذب رشته‌هاي مختلف تيراندازي مي‌شوند و چه بسا در اين ورزش صاحب عنوان و مدالي مي شوند كه باعث افتخار ايران و ايرانيان مي‌گردد.
بحث در زمينه ورزش تيراندازي بسيار گسترده‌تر از آن است كه بتوان آن را در يك مقاله گنجاند لذا در پايان ضمن عرض تبريك سال نو به همه همكاران و خوانندگان عزيز از رياست محترم فدراسيون و همه عواملي كه در گسترش ورزش تيراندازي دست دارند مي‌خواهيم كه به منظور اشاعه فرهنگ ورزش تيراندازي به تبليغات همه جانبه بپردازند و براي ايجاد امكانات شايسته و گسترده‌اي در سراسر كشور همت لازم را مبذول دارند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.