امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفرنامه ی تالاب شیرین سو استان همدان

talab hemedan
همدان خاستگاه تمدن و فرهنگ، پایتخت باستانی ایران کهن، علم و آگاهی و ادب و هنر، محل سکنای پورسینا، حلول عرفان بابا طاهر همدانی و تدوین قانون اول بشر، با جاذبه های فراوان گردشگری و ویژگی های خاص زیست محیطی.
بعد از طی حدود 300 کیلومتر  از تهران هنوز به شهر همدان مرکز استان وارد نشده بودیم. که تابلوی بزرگی در سمت راست جاده مسیر جدیدی را پیش پای ما باز می گشود. روی تابلو نوشته است کبودر آهنگ و... .
به سمت راست که می پیچید با شکل متفاوتی از اقلیم روبرو می شوید. انگار طبیعت رنگ عوض می کند. پیش چشمت دشتی زیبا با دامنه  ای وسیع و کوهستانی نه خیلی مرتفع در دور دست می بینی. جاده ی مسطح و البته قدری باریک، این دشت خیال انگیز را میشکافت و چون مارپیچی پیش می رود.
هنوز خیلی از جاده ی اصلی دور نشده بودیم که تابلو های هشدار مبنی بر ممنوعیت عکاسی به چشم میخورد. راهنما و مسئول گروه آقای سماوات تذکر داد که جاده از کنار معروف ترین پایگاه هوایی زمان جنگ یعنی پایگاه شکاری شهید نوژه همدان می گذرد. برای ما هم جالب بود که در یک سفر عکاسی و طبیعت گردی از کنار مکانی عبور می کنیم که می توانستیم امنیت و آرامش حس کنیم.
جاده خلوت و وسوسه انگیز برای سریع تر رفتن بود اما تابلو های هشدار و دوربین های کنترل سرعت این موضوع را یادآور می شد که سریع تر رفتن مساوی است با تحویل هزینه ی سفر به صندوق دولت به جای مرکز اقامتی ناربن جهت استراحت و صرف غذای لذت بخش.
بعد از یک ساعت رانندگی و طی تقریبا 100 کیلومتر و عبور از شهرستان کبودر آهنگ، به روستای شیرین سو رسیدیم.
ادامه مطلب در دوماهنامه شکار و طبیعت  شماره 140 سال 1394 ( لینک دانلود مجله شماره 140)

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.