امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شكار در فرانسه

shekar farance
شكار در كشور فرانسه نيز مانند همه جا از پرهزينه‌ترين ورزش‌ها مي‌باشد و به دليل عشق وافر شكارچيان به هيجان و لذت موجود در اين ورزش  از اهميت زيادي برخوردار است.
كشور فرانسه در حدود 255000km كيلومتر مربع وسعت و حدود 60 ميليون نفر جمعيت دارد و به تقريب اندازه آلاسكا مي‌باشد و البته از انگلستان و بلژيك، هلند و ايتاليا بزرگتر است. فرانسه كشور بسيار زيبايي است. طبيعت آن پر از مناظر و چشم‌اندازهاي با شكوه و متنوع از دشت، تپه، كوه و زمين‌هاي بزرگ كشاورزي است و به خاطر زمين‌هاي حاصلخيز آن و باراني بودن هوا، جنگل‌ها و فضاي بستر آن هر ساله 6 درصد فزوني مي‌گيرد. بسياري از اين جنگل‌ها (74 درصد) خصوص هستند و بقيه‌ متعلق به بخش‌ دولتي است. هر بخش خود فدراسيون مربوط به شكار را دارد. طبق قوانين اروپاه حدود 4/3 جنگل‌ها مربوط به بخش خصوص شكارگاه‌هاي آن در اختيار باشگاه‌هاي شكار است. اين فدراسيون، قوانين و زمان شكار، شرايط آب وهوايي ايده‌ال براي شكار، مديريت محيط بانان، عمليات ضد شكار قانوني ............. را تحت كنترل دارد. در فصل شكار، شكارچيان به طور تيمي به نوبت به شكار مي‌پردازند و به صورت دسته جمعي و گروهي تقريبا جرگه مانند به شكار مي‌پردازند وبه عنوان مثال گوزن 500-600 كيلويي يا گرازهاي 300 كيلويي بين همه به سهم مساوي تقسيم مي‌شود.
روش‌هاي شكار در فرانسه
Driven hunt:
كه در فرانسه battue ناميده مي‌شود، اين نوع از شكار دوباره اكثريت شكارچيان منطقه را دور هم جمع مي‌كند. در واقع مي‌توان گفت نوعي فعاليت اجتماعي است كه همه از شور و هيجان آن لذت مي‌برند. اين نوع شكار را مي‌توان تنها فعاليت اجتماعي در برخي از روستاهاي كوچك دانست كه به تداوم بافت جامعه كمك مي‌كند. بنابراين مديريت شكار در فرانسه به شكلي پايه ريزي شده است كه شكارچيان را نسبت به محيط زيست و طبيعت سبز مسئول مي‌سازد.
شكار گراز در اروپاه خصوصا فرانسه با وسايل نقليه مخصوص و اتومبيل انجام مي‌شود و به خاطر جنگندگي و خطرناك بودن، طرفدار زيادي دارد:
شكار گراز وحشي بايد هوشمندانه و با مهارت زياد صورت بگيرد. گاهي واقعا شكار آن بسيار دشوار است. يك گراز وحشي بزرگ نر با عاج‌هاي بزرگ،تيز ئ درخشان روياي همه شكارچيان فرانسوي است. يك گراز نر بزرگ مي تواند به سنگيني 150 كيلوگرم (بعضي از آنها به بيش از 95 كيوگرم مي‌رسند) و در شرق اروپا مي‌تواند به وزن 300 كيلوگرم برسد.
ادامه مطلب در دوماهنامه شكار و طبيعت سال 1394 شماره 138 ( لينك دانلود مجله شماره 138)

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.