امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتخاب گلوله

golole shekari
يك مسافرت شكار، از آغاز تا انجام به تقريب چهار يا پنج روز طول مي‌كشد در انتها اگر كليه نكات باريك‌تر از مو رعايت شده باشد با يك تروفه عالي با كمال موفقيت و پيروز به محل زندگي خود باز مي‌گرديد؛ مدتي كه از آن چندروز فاصله گرفتيد آرام آرام تمام لحظات آن سفر برايتان به جلوه مي‌آيد و در نهايت در گذر زمان، آن چند روز و اتفاقات كوچك و بزرگ چه شيرين و چه تلخ كه رخ نموده است به صورت خاطرات جذاب و در نهايت برايتان به صورت دنياي كوچكي در خواهد آمد؛ و غنيمت قيمتي حاصل از آن سفر سال‌هاي سال با شما خواهد ماند و با شما زندگي خواهد شد.
اين خاطرات و تصاوير در تكرار خود به صورت واقعياتي در خواهد آمد كه به صورت زندگي مستقلي مي‌شود كه هر چه بيشتر با دقت به آن بنگريم پيروزي و موفقيت ما بيشتر مي‌شود.
بزرگ‌ترين و پر اهميت‌ترين اين خاطرات كه خود را بيش از همه به رخ مي‌كشد، آن چيزي است كه سلاح ما در آن جاي دارد. سلاح ما هر چه ساخت دقيق‌تري داشته باشد و از دقت تير بيشتري برخوردار باشد از موقعيت‌هاي تضمين‌تري برخوردار خواهيم شد.
نكاتي كه در ساخت هر سلاحي به كار رفته است، هر كدام اگر شكافته شود و مورد بررسي علمي قرار گيرد مشخص كننده پيروزي برنامه‌هاي شكاري است. يكي از مواردي كه از اهميت كاربردي بيشتري برخوردار است وزن گلوله و كيفيت ساخت آن مي‌باشد در ايران به خاطر اينكه موارد شكاري جمعا به 10 مورد نمي‌رسند بنابراين مي‌شود با بررسي قدرت وزن و گريزپايي حيوان و نكات ديگر به كمك تفنگ دست بيابيم و از نظر بزرگي يا كوچكي كاليبر و قدرت تخريب مهمات به بهترين نوع سلاح با بهترين نوع مهمات دست پيدا كنيم و بر اساس دارايي هركس تصميم به خريد و دستيابي نوع دلخواه  تصميم گيري كرد در ايران چنانكه گفته شد به دليل عدم تنوع زياد و نزديك بودن خصوصيات انواع حيوانات شكاري مي‌شود انتخاب درست‌تري داشته باشيم بهترين گزينه‌اي كه مي‌شود براي انواع شكارهاي ايران به كاربرد كاليبر 30.
ادامه مطلب دردوماهنامه شكار و طبيعت سال 1394 شماره 139 (لينك دانلود مجله شماره 139)

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.