امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمله خرس وحشي به زن عشايري

hamleye khers
آنتن ندادن موبايل زن عشايري را در مسير خرس قرار داد و وي را به گام سرنوشت دردناك فرو برد. اين زن 30 ساله به نام شهربانو محمدي از طايفه عشاير فارسيمدان سرتنگ  كوه دنا براي گرفتن يك تماس تلفني ناخواسته پاي در مسير خرس وحشي قرار داد و مورد حمله قرار گرفت.
شهربانو كه در اين حمله آسيب شديد ديده بود به علت تاريكي هوا و صعب‌العبور بودن راه 20 ساعتي در ميان درد و خون در چادر عشايري نگهداري شد و پس از روشن شدن هوا با نخستين خودرو به مركز بهداشت روستاي پادنا و از آنجا به بيمارستان سميرم منتقل شد. مصطفي سلطاني يكي از اقوام نزديك شهربانو درباره حادثه به خبرنگار شوك گفت: خانه عموزاده من در كوه دنا و در منطقه‌اي بين استان اصفهان و شهرستان ياسوچ قرار دارد. عصر پنجشنبه 18 تيرماه شهربانو براي تماس با پدرش با شوهر خود از چادر خارج شدند و براي اينكه بتوانند به منطقه‌اي برسند كه موبايل آنتن بدهد صخره‌ها را يكي پس از ديگري بالا رفتند و ناخواسته كمي از چادر فاصله گرفتند در همين لحظات كه اين زوج حواسشان به تلفن همراه بود ناگهان شوهر شهربانو صداي غرشي را از پشت سرش مي‌شنود و وقتي برمي‌گردد خرس بزرگي را ديده و سريع پشت سنگ‌ها مي‌پرد. شهربانو در آن زمان كمي از شوهرش فاصله داشت و وقتي متوجه شرايط مي‌شود خرس به او نزديك شده و او فرصت فرار پيدا نمي:ند. شهربانو در آن لحظات تنها فكري كه به ذهنش رسيده بود اين بود كه روي پا نشسته و دست‌ها را روي سرش نگه دارد.
اين زوج ناخواسته در قلمروي خرس قرار گرفته بودند و حيوان خشمگين براي دور كردن به آنها حمله كرده بود. در اين حمله خرس در ابتدا دستان شهربانورا از كتف گرفته و سپس به يك گذر گاه 3-2 متري پرتابش مي‌كند كه در اثر اين پرتاب شهربانو دچار شكستگي سر و آسيب‌ديدگي كمر شده است. اين زن پس از اين حادثه از هوش رفته و با درخواست كمك همسرش و ياري بستگان به چادر عشايري منتقل شده است. سلطاني ادامه داد: اين نخستين باري بود كه ما شاهد چنين اتفاقي بوديم چون اين مناطق بكر است و حيوانات وحشي زياد دارد ولي تا به حال هرگز به انسان حمله نكرده وفقط با تخريب چادرها خساراتي را به عشاير زده بودند. شهربانو محمدي نيز كه به دليل درد و جراحات شديد چندان قادر به صحبت نبود در چند كلمه از حادثه اين گونه گفت: من و شوهرم آن روز از چادر دور شده بوديم كه خرس حمله كرد و دستم را گرفت آنقدر درد شديد بود كه من از هوش رفتم و وقتي به هوش آمدم در چادر بودم آسيب ديدگي من خيلي شديد است و اميدوارم هر چه زودتر خوب شوم و به زندگي برگردم.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.