امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ابتكار: تداوم تخريب محيط زيست، توسعه و امنيت كشور را تهديد مي‌كند

ebtekar
رييس سازمان حفاظت محيط زيست  گفت: همه آمارها حاكي از ان است كه شرايط خوبي در زمينه محيط زيست نداريم وتداوم تخريب محيط زيست توسه و امنيت كشور را تهديد مي‌كند. معصومه ابتكار در جمع مسئولان دستگاه قضايي استان اردبيل افزود:" بي‌توجهي به محيط زيست در دولت گذشته تشديد شد و اكنون با مشكلات عديده در اين زمينه مواجه هستيم. معاون رييس جمهور با اشاره به استفاده ‌بي‌رويه از منابع طبيعي و نيز آلودگي‌هاي محيط زيست گفت ميزان مصرف انرژي و سوخت در كشور 5 تا 12 برابر ميزان مصرف جهاني است و دليل آن هم يارانه مصرف سوخت در گذشته بود.
تخريب محيط زيست مهم‌ترين عامل تهديد كننده حيات بشر پس از خشونت وتروريسم
وي افزود مصرف آب در بخش‌هاي كشاورزي و خانگينيز در كشور بيشتر شده و بيش از دوبرابر ميانگين ميزان مصرف در دنياست. رييس سازمان حفاظت محيط زيست گفت 85 درصد از ذخاير آب‌هاي زيرزميني در كشور بر اثر مصرف بي‌رويه كاهش يافته است. ابتكار گفت: در دنيا پس از خشونت و تروريسم، تخريب محيط زيست مهم‌ترين عاملي است كه حيات بشر را تهديد مي‌كند. وي افزود: مديريت پسماند در كشور صحيح نيست و زباله‌ها در طبيعت رها شده و سبب آلودگي محيط زيست مي‌شود و قانون قاطع و جريمه باز دارنده براي جلوگيري از ژراكندن زباله در كشور تعريف نشده است. وي تاكيد كرد: دولت براي حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعي عزم جدي دارد، اما حفاظت از محيط زيست فقط وظيفه قواي سه گانه نبوده بلكه وظايف همه مردم است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.