امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شرایط دریافت مجوز حمل سلاح شکاری

1-مجوز حمل پنج ساله سلاح های شکاری فقط برای حمل سلاح مربوطه در محدوده کشور ج.ا.ا. بوده و مجوزی برای شکار نیست،دارندگان سلاح های شکاری با مجوز حمل بمنظور انجام شکار بایستی حتما با در دست داشتن پروانه حمل پنج ساله صادر از ارتش،سپاه و یا ناجا به یکی از ادارات سازمان حفاظت محیط زیست در استان ها و یا شهرستان ها مراجعه و پروانه شکار دریافت نمایند،در صورت انجام هر گونه شکار بدون داشتن پروانه شکار از سازمان حفاظت محیط زیست،تخلف محسوب شده و با فرد متخلف برخورد قانونی برابر مقررات انجام خواهد شد و اسلحه این فرد نیز تعیین تکلیف می گردد.
2- برگ نگهداری سه ماهه سلاح در منزل فرمی است که معمولا پس از اخذ صلاحیت امنیتی دارنده سلاح شکاری تا زمان صدور پروانه حمل پنج ساله از سوی معاونت اسلحه و مهمات ارتش صادر و به وی اجازه داده می شود سلاح خود را حداکثر تا سه ماه فقط درمنزل نگهداری نماید، دارنده سلاح اجازه حمل سلاح را در خیابان و یا مکان های عمومی تحت هیچ شرایطی نداشته و در صورت مشاهده توسط مامورین ، برخورد قانونی با دارنده سلاح و خود سلاح انجام خواهد شد.
3- متقاضیان برای تمدید اعتبار پروانه حمل سلاح خود بایستی در تهران سه ماه زودتر و در شهرستان ها شش ماه زودتر از اتمام اعتبار پروانه حمل به اسلحه و مهمات محل سکونت خود مراجعه و اقدام به تمدید آن نمایند، در صورت عدم اقدام به موقعع برای تمدید از نظر قانون اسلحه غیر مجاز تشخیص داده شده و با فرد متخلف برخورد قانونی لازم انجام و سلاح وی نیز تعیین تکلیف خواهد شد.
4- کسانی که پروانه حمل خود را به موقع تمدید ننموده و قصد فروش سلاح خود را داشته باشند ، بایستی ابتدا اعتبار پروانه حمل خود را با مراجعه به مدیریت های اسلحه و مهمات در شهرستان ها و یا معاونت اسلحه و مهمات ارتش درتهران تایید ، سپس اقدام به فروش نمایند.
5-افرادی که قصد تهیه اسلحه ورزشی دارند، باید حتما در استان ها به هیئت های تیراندازی استان مربوطه مراجعه تا اقدامات قانونی لازم به عمل آید.
6- دارندگان سلاح های شکاری مجاز دارای پروانه حمل سلاح در صورت خرابی لول ، گلنگدن و کپ سلاح خود مجاز به تعمیر و یا تعویض و یا دستکاری و جوشکاری این سه قسمت از سلاح نمی باشد(چه توسط خود دارنده سلاح و یا نزد افراد فاقد تخصص و یا تعمیرگاه های سلاح ) بلکه بایستی حتما به مدیریت اسلحه و مهمات ارتش د رمحل سکونت خود مراجعه تا از آن طریق اقدامات بعدی در مورد معرفی ایشان به مبادی مربوطه ذیربط از جمله به وزارت دفاع انجام شود.    

شرایط احراز صلاحیت فردی جهت دریافت مجوزحمل سلاح شکاری

1ـ تأیید صلاحیت امنیتی.

2ـ نداشتن سابقه شرارت، جنون و اختلال روانی.

3ـ نداشتن سابقه تهدید، ارعاب و انتقام‌جویی.

4ـ نداشتن سابقه قاچاق مواد مخدر، اعتیاد به مواد مخدر، سرقت، خرید و فروش و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز.

شرایط عمومی متقاضیان :

1ـ طی‌نمودن دوره آموزش تیراندازی در اسلحه‌ومهمات، لازم به ذکراست اجرای آموزش برای عموم مردم هر 10 سال یکبار انجام می‌شود و افرادی که کارت پایان‌خدمت سربازی دارند، تا 10 سال از آموزش تیراندازی معاف هستند.

2ـ داشتن حداقل 18 سال تمام.

3ـ ارائه کارت پایان‌خدمت یا معافیت و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه.

4ـ داشتن سلامت جسمانی و روانی لازم به تشخیص پزشک.

پروانه حمل سلاح صادره صرفاً مجوز قانونی برای حمل و نگهداری اسلحه به شمار می‌رود و به تنهایی مجوزی برای شکار نیست و شکارچی درصورت تمایل به شکار باید به همراه پروانه‌حمل ، سلاح و مدارک لازم به یکی از ادارات سازمان حفاظت محیط‌زیست مراجعه و پروانه شکار دریافت نماید.

دیدگاه‌ها  

0 # بیوکاقا اربابی 1396-01-13 10:50
من برای پی گیری این مشکل ام چکار کنم
پاسخ دادن
0 # بیوکاقا اربابی 1396-01-13 10:48
سلام
ضمن تقدیر وتشکر از زحمات همه شما سروران
گرامی که امنیت اسایش رابرای همه خانوادها
ایجاد میکنید دراذربایجان شرقی شهرستان
سراب بخش مهربان روستای براغوش
فردی بنام اکبر علی محمدی وفرزند ایشان
رجب علی محمدی سلاح شکاری دارند که
برای دومین باراست پدر وبرادر مرا تهدید
به مرگ.کرده طبق قانون ایشان حق چنین
کاری راندارد مقررات قانون را زیرپا گذاشته
خواهشمندم قبل از هر اتفاق وخون ریزی
وبیسرپرست شدن چند خانواده نا امن شدن
وهرج ومرج شدن منطقه اقدامات قانونیرا
انجام دهید. باتشکر اربابی

09126702237
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.