امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نکاتی برای نشانه‌گیری هدف در تیراندازی

نشانه گیری

هدفگیری و اصابت به هدف،چالش اولیه‌ای است که اجتناب از آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست و اصابت به هدف بسیار لذت بخش است. طبق آمار به دست آمده 90 درصد مردم که با چشم راست نشانه‌روي ‌‌‌مي‌کنند با دست راست نيز تيراندازي مي‌نمايند يا با دست چپ که تیراندازي مي‌کنند با همان چشم چپ نیز نشانه روي مي‌کنند . درصد کمی از مردم با چشم چپ و دست راست يا چشم راست و دست چپ نشانه‌‌‌روي مي‌کنند. در تيراندازي بهترين وضعيت آن است که باهمان چشمي که نشانه روي مي‌‌‌کنید با همان دست نيز تيراندازي کنيد . براي رفع اين مسئله پيشنهاد ميشود تيراندازان مبتدي قبل از شروع به کار با روش زير چشم برتر يا غالب خود را بيابند.
 فرد ابتدا بايد انگشت سبابه يکي از دستان خود را به طرف نقطه معيني نشانه رفته بلافاصله با دو چشم باز بطور طبيعي آن انگشت را بر روي آن نقطه منطبق کند. سپس بدون اين که دست خود را از روي هدف منحرف نمايد با دست ديگر يکي از چشمان خود را بسته و با چشم ديگر آن انگشت را بر روي هدف ملاحظه نمايد. جالب است بدانید در ورزش تیراندازی، ایستادن برای مدت طولانی با حفظ وضعیت مناسب ضروری است زیرا در ایستادن طولانی مدت، عضلات کنترل کننده، به صورت مداوم فعال هستند، که ممکن است موجب خستگی عضلانی شود. خستگی عضلانی یکی از عوامل تأثیرگذار بر کنترل سلاح و هدف‌گیری در وضعیت ایستاده است.
افزایش نوسانات قامتی می‌تواند باعث کاهش کنترل و در نتیجه کاهش دقت در تیراندازی شود.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.