امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تانک دستی (The Punt Gun)

Punt gun 1

در نگاه اول به نظر میرسد این سکانسی از یک فیلم تخیلی است و این تفنگ چیزی جز یک اسلحه دکوری نیست و اصلا قابلیت شلیک را ندارد. اما به واقع این سلاح که به آن تفنگ توپ زنی می گویند نوعی تفنگ ساچمه زنی است که در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم برای شکار دسته های بزرگ از انواع پرنده نطیر مرغابی به کار میرفته است؛ در ابتدا به صورت سفارشی ساخته میشد و از این رو تنوع بالایی در این نوع سلاح دیده میشود. قطر دهانه لوله این تفنگ به 51 میلی متر میرسد و در هر بار شلیک در حدود نیم کیلو مواد انفجاری را پرتاپ میکند و در هر شلیک بیش از 50 مرغابی را مورد هدف قرار میداده است. این تفنگ های قوی و کشنده معمولا بین دو تا سه متر طول دارند. این سلاح نقش مهمی را در تهی شدن زیستگاه های تالابی ایالات متحده آمریکا از مرغابی ها در سال های 1860 ایفا کرد ؛ هرچند در سال های 1900 به بعد ممنوعیت استفاده از این نوع سلاح اعلام شداما این امر چیزی از لطمات وارده بر جمعیت مرغابی ها نکاست.

دیدگاه‌ها  

+1 # شاهد3 1394-12-15 18:22
باسلام.عالی بود. کلا انقلاب صنعتی و مکانیزه شدن جایگاه حیات وحش روبه چالش انداخت، واقعاهم قابل جبران نیست!!!
پاسخ دادن
0 # رضا 1394-12-15 17:30
سال 1900 ممنوع شد بعد تو سال 1960 نقش عمده ایفا کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب: با سلام و تشکر از دقت نظر شما. متاسفانه اشتباه نوشتاری صورت گرفته بود که با تذکر به جای شما رفع شد و 1960 به 1860 تغییر یافت.
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.