امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


دانستن یک کوله پشتی از وسایل کارآمد وضروری درسفر شما را دربرابر حوادثی که هرلحظه درکمین شماست ایمن می کند. یکی ازملزومات در طبیعت داشتن چیزی است که بتوان به کمک آن آتش روشن کرد.
کبریت ضدطوفان
اگرهوا بارانی وطوفانی باشد یک کبریت ضدطوفان نعمت بزرگی است. البته در خلاف جهت باد بودن ودرپناه صخره آتش افروختن را فراموش نکنید. نمونه این کبریت ها که با ابعاد  5/4 در 5/1 سانتیمتر درایران موجود بوده ومحصول کشورچین است چیزی است چیزی حدود 5هزار تومان قیمت دارد.


الکل جامد و سرشعله
استفاده ازالکل های جامد درصورت نبود مواد سوختنی مثل چوب ویا خیس بودن آنها ب شما کمک میکند تا غذای گرمی داشته باشید. البته سرشعله های بسیار جمع وجور و دارای فندک سرخود و با کیفیت هم ساخته شده اند که مخصوص کوله های کوچک بوده و به برای گرم کردن و پختن غذا وجوشاندن آب در سفرها بسیارمناسب هستند. مدل  campsorاین سر شعله ها که ابعادی درحدود (8در4)دارند را میتوانید با 35 هزارتومان تهیه کنید.


قرص تصفیه آب
درسفرهای طبیعتگردی کوهنوردی شکار و ماجراجویانه گاهی یافتن آبی که از پاکی آن مطمئن باشد میسر نیست. درسفرهای چندروزه آشامیدن آبهایی که از سلامت آن مطلع نیستند احتمال ابتلا به بیماری های روده را تشدید میکند. با به همراه بردن قرص های تصفیه آب می توانید انواع باکتری و انگل های آب را از بین ببرید. با اضافه کردن یک قرص در 4الی 5 لیتر آب ظرف مدت 30 دقیقه آب آماده مصرف است. در نوع ایرلندی آن که درایران به قیمت 10 هزارتومان به فروش می رسد هربرگ شامل 10 عدد قرص است.


گیره حمل بطری آب
این گیره ابزار ساده ای است و 5 هزارتومان بیشتر قیمت ندارد اما کارایی خوبی دارد. وسیله فوق بسیار ساده وسبک جهت حمل فوق العاده راحت بطری های پلاستیکی درسفرهاست. وقتی جابه اندازه کافی در کوله ندارید ومیخواهید آب دم دستتان باشد این بهترین وسیله است.


اسپری ضدآب کردن کفش
هیچ چیز بدتر ازاین نیست که بارندگی شروع شود و کفش شما در گل و لای فرو رفته خیس شود. ادامه راهپیمایی درکوه وجنگل با پاهای خیس شده موجب بروز قارچ وزخم درکف پاها میشود برای رهایی ازاین وضع اسپری ضدآب کردن کفش با استفاده ازفناوری نانو ساخته شده است. این اسپری ها که بیش از20هزارتومان قیمت ندارد بدون تاثیر بر روی رنگ کفش با حفظ تنفس ونرمی کفش دوام طولانی مدت برای انواع جنس ها شما را از نفوذ آب به داخل کفش درامان می دارند.


کاورضدآب کوله پشتی
کاور ضدآب کوله پشتی وسیله ای کارا و موثر هنگام بارندگی درسفرها است. با همراه داشتن یک کاور ضدآب به محض شروع بارندگی می تواند آن را بر روی کوله تان کشیده تا ازنفوذ آب به داخل کوله و وسایلتان جلوگیری نمایید. انواع مختلف این کاور را میتوانید در رنگ های متنوع از 15 هزارتومان تا30 هزارتومان ازمراکز فروش لوازم وتجهیزات طبیعتگردی بخرید.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.