امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه در طبیعت سرپناه پیدا کنیم؟

sarpanah
چه هنگامی که تلاش می کنید تا از طوفان بگریزید و یا زمانی که پس از طی روزی پر تلاش از راهپیمایی، شناسایی و یا پیمایش کوهستان فقط به دنبال محلی برای استراحت می گردید پیدا کردن یک سرپناه اولین اولویت شما خواهد بود. ابتکار داشته باشید و از آنچه که دارید و آنچه که ما در طبیعت در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید تا یک سرپناه امن را بیابید و یا درست کنید. برای این کار به نکات زیر توجه کنید:
1- محلی را انتخاب کنید که خود به طور طبیعی یک پناهگاه است. جایی را دور از باد و حتی المقدور پشت به باد پیدا کنید. به دنبال محلی بگردید که فضای کافی برای خوابیدن شما داشته باشد و شما را نیز در مقابل محیط طبیعی و حیوانات گرسنه نیز حفظ کند. محل را به خاطر وجود گیاهان سمی، مار، حشرات، عقرب و مورچه های گزنده چک کنید. حتما نمی خواهید موقع بیدارشدن خود را احاطه شده با پیچکهای سمی و یا ساس ببینید.
2- از مناطق خطر دور شوید. از مناطقی که احتمال جاری شدن سیل است، از بستر رودخانه های خشک، مناطقی که احتمال ریزش سنگ وجود دارد، صخره ها، دره های تنگ و عمیق و زمین های پست اجتناب کنید. مناطق پست نه تنها محل پرورش لجن زار است بلکه شب ها نسبت به مناطق مرتفع سردتر نیز است. اگر تصادفا هنگامی که خوابیدید طوفان رخ دهد بدون هیچ درنگی خود را در میان طغیان رودخانه خروشان خواهید یافت.
3- به دنبال درختی بگردید که قطر کافی داشته باشید تا شما را در مقابل باد محافظت کند و در این صورت کمپ خود را سمت باد برپا کنید. هر چه قدر شاخه های درخت بالای سر شما متراکم تر باشند شما در مقابل باران محافظت بیشتری خواهید داشت.
4- به دنبال یک غار بگردید. غار اغلب به عنوان بهترین گزینه است البته وقتی که در اطراف به دنبالش بگردید اغلب پیدا نخواهد شد. به خاطر داشته باشید اگر یک پناه عالی بیابید قبلا توسط حیوانات قرق شده است. در فاصله ای منطقی از ورودی غار قرار گیرید که در صورت وجود ساکنین و یا فروریختگی سازه آن، راه فرار داشته باشید.
ᴑ با هر وسیله ای که دارید یک سایه ایجاد کنید.ایجاد سایه به خصوص در آب و هوای گرم وخشک بسیار اهمیت دارد. در کناره ها از یک سنگ بزرگ  استفاده کنید و یا با شن زیاد یک کومه درست کنید. پانچویتان را محکم به این کومه و یا سنگ، با یک وسیله سنگین تکیه دهید. این جان پناه محلی امنی درمقابل طوفان نخواهد بود اما در زیر آن می توانید در مقابل تابش خورشید استراحت کنید.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.