امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دلهره آورترین جاذبه


پریکستولن (Preikestolen) که از معروف ترین جاذبه های توریستی نروژ است، در نوع خود به عنوان یکی از برترین و شاید دلهره  آورترین مناظر دنیا نیز محسوب می شود.
این مکان دیدنی در عین شگفت انگیز بودن، محرکی است برای گردشگران تا ارتفاع 1000 متری آنرا فتح کنند. بر اساس آمار منتشره در طول چهارماه تابستان سال 2009 حدود 130000 نفر از آن بازدید کردند و هر ساله بازدید ازاین مکان اشتیاق بیشتری را برای توریست های دنیا بوجود می آورد.
مساحت سطح بالای این صخره که تقریبا مسطح است، حدود 25 متر مربع است. برای رسیدن به لبه پرتگاه یاهمان بالاترین سطح صخره حدود 8/3 کیلومتر پیاده روی لازم است که حدودا به 3 الی 4 ساعت زمان نیاز دارد.
گردشگری در دنیا حتا از ساده ترین پدیده های طبیعی جهت جلب توریست و در آمدزایی بهره می برد، در حالی که ما در ایران مملو از شگفتی مان همچنان در اولین کوچه مانده ایم و با کوتاه  نظری های موجود حتا شرکت های توریستی مان ضرر هم می کنند.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.