امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تنظیم کوله پشتی قبل از حرکت


قبل از تنظیم کوله آن را با وزنی بین 7 تا 10 کیلوگرم پر کنید؛ سپس مراحل زیر را به دقت اجرا کنید:
1- ابتدا تمامی بند شانه و کمربند کوله را شل کنید. کوله را روی دوش بیاندازید ، شانه ها را بالا بیاندازید تا کوله پشتی بالاتر قرار بگیرد، حال کمربند کوله پشتی را روی استخوان لگن خود تنظیم کنید. کمربند کوله را سفت ببندید.
2- بندشانه را با کشیدن رو به پایین سفت ببندید تا کوله به شما نزدیک شود.
3- در پشت کوله پشتی به جایی که بندهای شانه به کوله پشتی متصل می شوند توجه کنید. این قسمت باید در قسمت صاف بین دو کتف کمر شما قرار بگیرد. چنانچه محل آن درست نیست و این قسمت برای کوله پشتی شما قابل تنظیم است باید کوله پشتی را در آورید و مطابق شکل محل ان را در کوله پشتی خود تغییر دهید. این قسمت تنها برای کوله پشتی هایی عموما با حجم 50 لیتر به بالا قابل تنظیم است و برای کوله های سبکتر نیازی به این تنظیم ندارند و معمولا قابل تنظیم نیز نیستند.
4- در کوله های بزرگ، بندی به نام بند کوله کشی وجود دارد. در زمان کوله کشی و سنگین بودن کوله میتوان با کشیدن این دو بند کوله پشتی را به بدن نزدیکتر نگاه داشت و به بدن در تحمل وزن کوله کمک کرد. این بند در کوله های کوچک وجود ندارد چون نیازی هم ندارند. در کوله های کوچک تر بندی که درابتدای بند شانه ها و کمی عقب تر از شانه کوهنورد قرار دارد را با بند کوله کشی اشتباه نگیرید و در حین حرکت آن را نکشید بلکه این بند را تا انتها سفت کنید تا کوله کمترین فاصله را تا بدن شما داشته باشد.
5- آخرین قسمت بستن بند سینه کوله پشتی است. توجه کنید این بند باید مقداری محکم باشد اما نباید موجب سختی تنفس و اختلال در آن باشد. به میزان مناسب آن را سفت کنید تا شانه های شما بر اثر وزن کوله به عقب متمایل نشوند و در وضعیت طبیعی در طول بارکشی بمانند.
تسمه های کوله پشتی باید طوری تنظیم شود که کوله از ناحیه آخرین مهره کمری که به موازات خط ناف در ناحیه پشتی قرار دارد و پایین تر نیامده و شانه ها را به طرف عقب نگه دارد. کوله پشتی باید حدود 3 سانتی متر بالاتر از خط گودی کمر قرار گیرد.

ادامه مطلب در فصلنامه حفاظت شکار و طبیعت بهار 1393 شماره 35 ( لینک دانلود مجله شماره 35 )

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.