امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانسته های ضروری در هنگام مواجه با سگ

sag
انگیزه نوشتن این مقاله برمیگردد به خاطره ای که چندسال پیش برای نگارنده اتفاق افتاد ودر آن زمان بود که از خودم سوال کردم آیا این همه عاشقان طبیعت. در مورد خطرات احتمالی مواجه با حیوانات وحشی اطلاعاتی دارند؟ یادم می آید آن روز به محض اینکه از روی سنگهای لیز ولزج یک رود کم عمق گذشتم، حجمی از سیاهی را لابه لای درختان دیدم که با دوچشم وق زده به من خیره شده بود. ناگهان صدای پارسش را شنیدم و دیدم به سمتم حمله ور شده. هل کردم! نفهمیدم چطور پا روی سنگ های رودخانه گذاشتم و از خطردور شدم. کم کم به خودم آمدم و تنها چیزی که حس کردم سوزش عمیقی در پایم بود. انگار پایم روی یکی از سنگها لیز خورده بود ومن آن موقع، میان انبوه ترس و وحشت متوجه نشدم زخمی شده ام. این مقاله مجموعه اطلاعاتی است که از تجربیات شخصی نگارنده و گردآوری تجربیات و توصیه های دیگران تهیه شده است.
ازجمله حیواناتی که بسیار احتمال دارد با آن مواجه شوید سگ است. همه حیوانات از انسان وحشت دارند و سگ هم ازاین امر مستثنی نیست. بنابراین هنگام رویارویی با سگ به هیچ عنوان ترس به خود راه ندهید زیرا سگ ترس را به خوبی تشخیص می دهد و به شما حمله ور می شود. تنها نکات زیر را رعایت کنید.
*هیچگاه سگ ها را با کارهایی مانند یک سری صداها و یا پرتاب شی تحریک نکنید. اگر سگ با چنین مواردی شرطی شده باشد احتمال حمله به شما بسیار زیاد است. زمانی که از کنار سگ یا سگ ها رد می شوید سعی کنید با چندین متر فاصله ردشوید، نایستید و خیلی با آرامش به راه خود ادامه دهید. اگر سگی پارس کرد مطمئن باشید تنها به شما هشدار داده است و نیاز نیست واکنشی نشان دهید.
*برای احتیاط یک چوب دستی به همرا داشته باشید. البته نیاز نیست با آن سگ را بزنید فقط اگر قصد حمله به شما را داشت با بالا بردن چوب دستی، آن را بترسانید. اما اگر چند سگ شما را احاطه کردند همیشه قوی ترین سگ را برای کتک زدن انتخاب کنید.
*سنگ نیز وسیله ی دم دستی و مناسبی برای حمله به سگ است. اما پیشنهاد می کنیم مستقیما به سگ سنگ نزنید تنها کافی است که سنگ را نزدیک سگ با قدرت پرتاب کنید که این امر باعث فراری شدن سگ می شود.
*به هیچ عنوان نایستید بلکه حرکت کنید؛ چون سگ ها هیچ گاه از منطقه خودشان خارج نمی شوند. نشستن روی زمین و خوابیدن به صورت جنینی هرچند به عنوان راهکارهایی ارائه شده است اما به کاربردی نیستند بنابراین با اقدامات درست از دست سگ فرار کنید و خودتان را همچون یک لقمه ی آماده تحویلش ندهید.
*سگ ها در هنگام حمله به دست و پای شما حمله  میکنند بنابراین موقع ضربه زدن بهترین جا پوزه سگ است و اگر وسیله دفاعی ندارید میتوانید به چشم های سگ حمله کنید زیرا دیگر نقاط بدن سگ آسیب پذیر نیستند.

دیدگاه‌ها  

0 # الهام 1394-12-12 12:35
برای مواجه شدن با سگ مقداری نمک و فلفل همراه داشته باشید بمحض نزدیک شدن سگ به شما درون صورتش بپاشید.
خیلی خیلی موثر واقع میشه.
پاسخ دادن
0 # سعیددیندار 1394-12-11 15:22
باسلام
واقعا کمال تشکر از راهنمایی شما را دارم فقط خدا کنه هنگام مواجه شدن بااین موضوع بتونم انجام بدم چون من ناخدا گا میدوم بدتر میشه
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.