امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هوازنی با دوربین؛ چگونه از پرندگان در حال پرواز عکاسی کنیم؟

havazani
یکی از مفرح ترین رشته های ورزش شکار که خود شخصا به آن علاقمند هستم رشته ی تراپ یا هوازنی است. دوستان شکارچی  که مزه ی شکار مرغابی را چشیده اند خوب می دانند که شلیک به اهداف در حال حرکت؛ هم نیاز به حداکثر مهارت یک شکارچی با تجربه را دارد و هم لذتی خاص و باورنکردنی! به همین جهت بر آن شدیم که تکنیک ها و روشها ی ورزش هوازنی را با مهارت های عکاسی بیامیزیم تا هم لذت شکار را برده و هم به جای شلیک هایی که به گرفتن جان حیوانی منجر میشود بتوانند بهترین تروفه ها را بر روی حافظه دوربین با خود به خانه ببرند. و اما چگونه باید این کار را انجام داد؟
برای اینکه بتوانند عکس های خوبی از پرندگان در حال پرواز بگیرید بهتر است به نکات زیر به همان ترتیبی که گفته می شود عمل کنید. بدیهی است که در صورت تغییر برنامه مطمئنا نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.
*محل مناسب برای عکاسی: طبیعت پراز هیجان های جالب و اکتشافات است اما شانس مشاهده تصادفی حیات وحش بسیار کم است . یکی از این رفرنس ها راهنماهای صحرایی است که نقشه هایی برای نشان دادن پراکنش جانداران به ویژه پرندگان دارند.  شما میتوانید با یادگیری درباره گونه های مختلف به ویژه زیستگاه امکان یافتن سوژه را بالا ببرید. برای مثال اگر شما اهل استان های زیبای شمال ایران و یا سواحل خلیج فارس هستید بهترین مکان کنار ساحل است. یا اگر ساکن روستاهای کوهستانی منطقه البرز مرکزی و الموت هستید به طور یقین ارتفاعات اشکور مکان مناسبی برای عکاسی از پرندگان در حال پرواز میباشد. ظمنا فراموش نشود که همیشه بهترین سوژه ها در سخت ترین مکان ها بدست نمی آیند. چه بسا ممکن است شما دوربین تلفن همراه خود عکسهای بسیار زیبایی را از پرندگان شکاری در باغ های پرندگان و یا بوستان های کشور بگیرید که یک عکاس حرفه ای در مناطق بکر و طبیعی به آنها دست نیابد.

ادامه مطالب در فصلنامه تابستان 1394 شماره 39

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.