امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ظرایف شکارچی گری

اصول شکارچی گری از آن ظرایفی است که تنها با گذر زمان و زندگی با طبیعت آن را می آموزید. این که از چه روشی برای تعقیب و گریز و شکار استفاده کنید به عوامل مختلفی از جمله گونه ای که قصد شکار آن را دارید، زیستگاهی که برای شکار برگزیده اید، شرایط اقلیمی و بسیاری مسایل دیگر بستگی دارد. ولی آنچه که شما برای موفقیت در شکار بیش از هرچیز به آن نیاز دارید تجربه و شناخت زیستگاه و گونه ای است که برای آن پروانه شکار گرفته اید. طبیعتا جزئیات و نکاتی که شما برای شکار گراز در نظر گرفته اید را نمی توانید برای شکار کبک به کار ببندید و شکار این دو بسیار باهم متفاوت هستند. ولی با فرض شناخت گونه و زیستگاه روشهای کلی ای که از میان آنها باید یکی را انتخاب کنیم و نسبت به اصول آن در ابتدا شناخت و سپس تبحر پیدا کنید را در زیر می توانید بخوانید. لازم به یادآوری می دانیم که این روش ها برای شکارلحظه ها با دوربین عکاسی هم کاربرد دارد.

شکار پیاده: روش کار پیاده در واقع چالش برانگیزترین و هیجان انگیزترین روش شکار است. چرا که هر لحظه شما ممکن است با جریانی جدید روبه رو شوید. به خاطر داشته باشید برای استفاده از این روش باید توانمندی هایتان را بالا ببرید. نکات ذکر شده را برای انتخاب شکار پیاده بخوانید و بدانید.

1: از نظر قوای جسمی باید کاملا آماده باشید، چرا که لازمه شکار پیاده، داشتن نیروی جسمانی زیاد همچون یک کوهنورد می باشد.

2: جهت وزش باد و نشانه های برجامانده از حیوان، مثلا سرگین و رد آن را در نظر بگیرید زیرا برخی حیوانات شامه بسیار تیزی دارند و بوی انسان را از فاصله های دور هم حس می کنند.

3: زمانی که به حیوان نزدیک شده اید و قصد گرفتن حالت برای نشانه روی را دارید در سکوت گام بردارید، چرا که ایجاد کوچکترین صدا ممکن است حیوان را رم دهد.

4: به زمانی از روز که به شکار می روید و همینطور موقعیت خورشید توجه کنید، نور خیره به حرکت به سمتی که خورشید قرار دارد به دلیل شدت تابش به ویژه در ساعات میانی روز و به ویژه هنگام نشانه روی دید شما را کاهش داده و باعث آزار چشمان شما می شود.

5: هر قدم منظره جدید را در مقابلتان به تصویر می کشد پس دوربین خود را دم دست قرار دهید به طوریکه هر لحظه آماده استفاده از آن باشید.

دیدگاه‌ها  

+1 # محسن موسوي 1396-06-31 11:13
با سلام: اقاي حصاري بزرگوار خب شما هم چند مورد از ظرائف اصلي و مهم كه بلد هستيد را بنوسيد تا دوستان ياد بگيرند
پاسخ دادن
-1 # محمدرضا حصاری 1396-02-14 20:48
عذر خواهی حقیر رو بپذیرید ولی کسی شما رو مجبور به نوشتن مطلب نکرده(شاید من نمیدونم و شما مجبوری)که از این همه ظرائف شکار حضرتعالی 5 مورد بیمورد رو نوشتی،لطف عالی مزید
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.