امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دلفین ها در دام
بی شک در سرتاسر دنیا روش های متعددی برای شکار وجود دارد اما بعضی روش ها بسیار عجیب و گاه بی رحمانه هستند. یکی از جنجالی ترین شکارها در ژاپن صورت می گیرد که قدمتی طولانی دارد و  به شکار سنتی دلفین مشهور است.

در این روش صیادان ژاپنی صدها دلفین را به خليج‌های کوچک هدايت می‌کنند و با بستن ورودی اين خليج‌ها، آنها را به دام می‌اندازند. دلفین که ارتباط خوبی با انسان ها دارند برای ارتباط با صیادان با آنها همراه می شوند، زمانی که دلفین ها در دام افتادند، صیادان تعدادی از آنها را برای فروش به آکواریوم‌ها و پارک‌های آبی انتخاب می‌کنند و باقیمانده دلفین‌ها را برای استفاده از گوشت آنها کشتار می‌کنند. نحوه کشتار دلفین ها که شکار نخاعی نامیده می شود، به این صورت است که شکارچیان نخاع دلفین را با یک پتک فلزی هدف قرار می دهند. بر اثر این ضربه دلفین فوری کشته نمی شود و تا مرگ او ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می¬کشد و تا رساندن آن به سلاخ خانه، خونریزی و مرگ تدریجی دلفین ادامه دارد؛ به طوری که تمام آب محفظه از این قتل عام گروهی، رنگ خون می‌گیرد. شیوه به دام انداختن این حیوانات باهوش و نحوه کشتن آنها فریاد طرفداران محیط زیست را بلند کرده است. اما مقامات دولت ژاپن اضهار می¬کنند که نحوه شکار دلفین مطابق با یکی از شیوه¬های سنتی ژاپن در صنعت ماهیگیری و بر اساس قانون است بنابراین بهره برداری از این منبع بر عهده کشور مربوط است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.