امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آشنایی با رودخانه ها و دریاچه های مهم در صید ورزشی ماهی قزل آلا

ghezel
صید ماهی قزل آلا از پر طرفدارترین صیدهای ورزشی است. قزل آلا را به طرق مختلفی میتوان صیدکرد چه با طعمه های مصنوعی و چه طبیعی در هردو صورت صید آن سرشار از هیجان وصف ناشدنی است. این ماهی از ماهیان آب شیرین و سرد است که رودخانه ها و جویبارها و آبگیرهای مرتفع کوهستانی با آبی پاک و زلال که سرد و سرشار از اکسیزن است، زندگی می کند. قزل آلا از انواع آزاد ماهیان بوده و طعم خوبی هم دارد. از میان رودخانه ها و دریاجه های ایران می توان به موارد ذیل برای صید این ماهی خوش طعم اشاره کرد.
1- دریاچه تار و هویر
با گذر از جاده خاکی از شهر دماوند به سمت آبادی چنار عرب ها می رودف به طرف مسیر معدن که راه را ادامه دهید به دریاچه ای رویایی در دل کوهستان می رسید که آب شیرین دارد و گوارایی خود را از چشمه ی کوه های قره داغ و سیاه چال و شاه نشین گرفته است.
انواع روش های مرسوم از لانسه کشی تا فلوتینگ (شناوری) را میتوانید برای صید قزل آلای رنگین کمانی این دریاچه ها به کار ببرید. برای صید موفق از طعمه هایی چون خمیر لوکاف، کرم خاکی، کیلکا، میگو و طعمه های مصنوعی استفاده کنید.
2- رودخانه جاجرود وسد لیتیان
رودخانه جاجرود نام خود را از روستای جاج در نزدیکی گلندوک لواسان که سرچشمه آن است گرفته است.
با حرکت در مسیر شمالی رودخانه جاجرود بعد از 8 کیلومتر از شهر جاجرود به سد لتیان تقریبا بعد از محدوده ای کوتاه بعد از زردبند تا کلیه سرچشمه ها فقط ماهی قزل آلای خال قرمز دیده میشود. اما از این محدوده تا سدف قزل آلای خال قرمز، سیاه ماهی و زردک و در دریاچه سد لتیان علاوه بر آن قزل آلای رنگین کمان، کپور و ... وجود دارد و در زیر سدتا مسافتی محدود همه نوع ماهی دیده میشود که به تدریج ازانواع آن کاسته میشود. این ماهی ها را میتوان به وسیله طعمه های طبیعی مانند کرم، روده مرغ، رش، ماهی ریز و طعمه مصنوعی مانند انواع لانسه و پشه های مختلف صیدنمود.
3- رودخانه نمرود:...
4- رودخانه و دریاچه دره لار:...
5- رودخانه هراز:...
ادامه مطلب در فصلنامه حفاظت شکار و طبیعت بهار 1393 شماره 35

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.