امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چندی پیش در شبکه های اجتماعی عکسی از مردی منتشر شد که اقدام به شکار غیرمجاز تعدادی پرنده نایاب و گرفتن عکس یادگاری از آنها کرده بود. از قضا کاربران شبکه های اجتماعی خواستار انتشار این عکس در شبکه های دیگر تا زمان دستگیری متخلف شدند. از قضا این عکس کار دست شکارچی متخلف داد و توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان گلوگاه شناسایی شد که متاسفانه فرد متخلف با استفاده از سلاح سرد متواری شد که هم اکنون حکم جلب و دستور توقیف خودروی شکارچی متخلف توسط دادستان استان گلستان صادر شده.

نکته جالب تر این است که این متخلف همان فرد شکارچی است که چندی پیش توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان گلوگاه با یک دستگاه قایق موتوری دستگیر شده بود. حال این مرد چکونه توانسته بلافاصله بعد از دستگیری مجددا اقدام به تخلفی دیگر کند جای سوال دارد؟ لذا بیش از پیش روشن می شود که  اصلاح قوانین جرم و مجازات این دست از تخلفات جای بازبینی دارد که قدرت بازدارندگی کافی را برای این فرد متخلف نداشته است. گزارش ارسالی توسط مهندس سعید صادقی خبرنگار فصلنامه حفاظت شکار و طبیعت.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.