امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گرمای زمین، آلاینده ها، خشکسالی و قحطی، دست بردن در آفرینش، جنگ، مهاجرت انسان ها از سرزمین های مادری، خسارت های فراوان به محیط زیست به علت وقوع جنگ ها، از بین رفتن جنگل ها و زمینهای کشاورزی، فرسایش خاک، آب شدن یخ های قطبی، عدم استفاده صحیح از انرژی، عدم توجه به انقراض حیوانات، پیدایش سریع و رو به رشد ویروس ها و بیماری های ناشناس و کشنده، آلوده شدن آب رودخانه ها و دریاها با مواد شیمیایی و ... همه و همه از جمله عواملی هستند که به مرور زمان کرۀ زمین را به سمت و سوی مرگ تدریجی می کشانند. هشداری جدی احساس می شود و سمفونی زمین مقدس، نه به عنوان متولی نجات زمین بلکه به عنوان دارندۀ زبانی انتزاعی به نام هنر موسیقی و به سهم اندک خود، تمام تلاشش را برای بیان این دردواره ها خواهد نمود.اجرای کنسرت زمین مقدس روایتی تلخ از قصۀ زمین خواهد بود.

موسسه فرهنگی هنری جهان مهر جوان در نظر دارد در تواریخ پنجم و ششم دی ماه در تالار وحدت دغدغه مشترک همه ی مردم دنیا را با رهبری و آهنگسازی فرهاد هراتی و اجرای گروه کر نامیرا، با نام "زمین مقدس" به روی صحنه ببرد. فرهاد هراتی با انتخاب موضوع زمین و تمامی مشکلات زیست محیطی آن، بخش دیگری از دغدغه های خود را به زبان موسیقی بیان خواهد کرد.

سید محسن روحانی مدیر پروژه بین المللی زمین مقدس گفت: طبق هماهنگی های به عمل آمده و تایید محتوایی سازمان حفاظت از محیط زیست و بازخورد بسیار مناسب این رویداد قرار است که کنسرت زمین مقدس در صحن علنی سازمان ملل به رهبری فرهاد هراتی در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی این سازمان و در حضور روسای جمهور کشورهای جهان اجرا شود
لازم به ذکر است سازمان حفاظت محیط زیست و فصلنامه حفاظت شکاروطبیعت به عنوان یکی از حامیان معنوی در کنار این رویداد فرهنگی قرار گرفته اند.
وی همچنین با اشاره به شروع زمان بلیط فروشی در خصوص مهمانان افزود: با توجه به جنبه فراملی این رویداد، از متولیان فرهنگی سفارت خانه های سایر کشورها و سفرای ایشان به همراه مسئولین مرتبط و هنرمندان حامی محیط زیست دعوت به عمل آمده است.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.