امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برخورد ناشایست عاملان صدور پروانه شکار با متقاضیان و دل نوشته های شکارچیان!!!

توقعی که ما شکارچیان از سازمان محیط زیست داریم این است که مارا یارو یاور، همدوش، همدم و بازوی خود در صیانت از حیات وحش بپندارد!، نه در مقابل و تقابل با خویش! و امیدوار بودیم که به این نکته رسیده باشند که با همکاری و تعامل و ایجاد تفاهم است که کارها و مسئولیت ها به سرانجام نیک می رسد.

جای بسی تاسف است که متاسفانه عملکرد سازمان محیط زیست این تصور را برایمان ایجاد می نماید که در نگاه این سازمان شکارچیان تنها عاملان وضعیت تاسف بار حیات وحش هستند و این دیدگاه در عملکرد و برخورد عوامل سازمان و محیط بانان کاملا مشهود است. نمونه بارز آن نحوه صدور مجوز شکار پرندگان در سالهای اخیر و سال جاری می باشد که پس از مدت ها در خوف و رجا گذاشتن شکارچیان بالاخره دستور صدور پروانه پرندگان آنهم با تبعیض داده شد. علاوه بر اینکه سعی کرده اند از سر و ته مدت زمانبندی شکار بزنند با تقسیم بندی آن به چند نوع پروانه،  شکارچیان را هم متحمل هزینه های زیادی نمودند.

ما از سالیان دور شاهد صدور پروانه از طریق سازمان بوده ایم و عملکرد مشخصی را سازمان در قبال صدور پروانه اعمال می داشته که بر اساس شرایط مالی و تورمی کشور نسبت به اخذ وجه صدور پروانه اقدام می نموده. ولی متاسفانه از 2 دوره پیش شاهد دسته بندی پروانه بطور کاملا غیر منطقی و معمول بودیم و امسال هم باز از پایبند بودن شکارچیان به ضوابط کاملا سواستفاده نموده که اولا مدت شکار را محدود و دوما نوع پروانه را خودسرانه به چندین نوع تفکیک و بار مالی زیادی را بر ما متحمل می نمایند تا از جیب شکارچیان که متاسفانه صدای ماهم شنیده نمی شود منابع مالی خود را تامین کنند و جیب ماراهم خالی.

نمی دانیم سازمان محترم چه توجیه و توضیحی برای این عمل زورمندانه و اقتدار گرایانه خود قائل است که تمام فشارهای ندانم کاریهای خودرا بر دوش شکارچیان می گذارد لذا ما عده ای از شکارچیان اعلام می داریم که این نحوه صدور پروانه را که در آنهم تبعیض روا داشته شده و هم تعدد پروانه غیر منطقی می باشد را نمی پسندیم و شدیدا گلایه مندیم. باشد که انصاف و تدبیر سرلوحه عملکرد این سازمان قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.