امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارشی از نمایشگاه صنایع دستی فلورانس ایتالیا و درخشش هنرمند ایرانی


نمایشگاه صنایع دستی فلورانس ایتالیا از قدیمی ترین نمایشگاه هایی است که به منظور توسعه تجارت و صنایع دستی این کشور، هرسال در سطحی بین المللی برگزار میشود. در سال گذشته، کشور ایران به عنوان مهمان ویژه به نمایشگاه فلورانس دعوت شد ودر این بین، غرفه های هنرمندان ایرانی جلوه خاصی به این نمایشگاه دادند. علی اصغر خاکساری قلمزنی توانا از مشهد مقدس است که در نمایشگاه فلورانس حضور داشت و هنر قلمزنی وی بر روی لوله تفنگ و چاقوهای شکاری و سکه مورد استقبال قرار گرفت و به عنوان ده هنرمند برتر فلورانس انتخاب شدند.
علی اصغر خاکساری تعمیر کار مجاز سلاح شکاری و قلمزن در مشهد مقدس است که بعد از سال ها تلاش و مطالعه و تمرین همراه با عشق و صداقت در کار، حکاکی و طلاکوبی بر روی انواع تفنگ های شکاری مجاز، چاقوهای شکاری ممتاز، ساعت های ارزشمند، انگشتر و جواهرات را آموخته است و تا کنون آثار با ارزشی را با دستان هنرمند خود خلق نموده است. آثار هنری وی بارها در نمایشگاه ها مورد تحسین اساتید برجسته کشور قرار گرفته است. طراحی های به کار رفته در کارهایش را از طبیعت الهام گرفته است. عشق به طبیعت و الهام از مظاهر طبیعت را مدیون پدر خویش میداند که وی را از همان کودکی با ذات زیبایی آشنا نمود. در طی دوران کودکی تا جوانی و در گذر سال ها، دانش و آگاهی های بسیاری نسبت به حیات وحش و پوشش گیاهی کشور کسب نمود که خود معتقد است تاثیر بسزایی در خلق طراحی های هنری وی داشته است.
قلم زنی و طلاکوبی به روی تفنگ های شکاری را به این منظور انجام می دهد که نه تنها باعث ارزشمندترشدن آنها می گردد بلکه صاحب آن از داشتن تفنگی قلم زنی و طلاکوبی شده بیشتر لذت ببرد تا استفاده در شکار غیرمجاز و گرفتن نابجای جان یک جاندار.

ادامه مطلب در فصلنامه بهار 1394 شماره 38

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.