امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مصاحبه با محیط بان زخمی بهشهر


یک جفت قو در حال پرواز بودند که ناگهان یکی از آنان با شلیک تفنگی به زمین افتاد؛ جفتش چندین چرخ در آسمان زد تا شاید زوجش پرواز کند اما نا امیدانه بر بالین جفتش فرود آمد و من هم چند دقیقه بعد به محل رسیدم. شاهد بودم که قو آواز می خواند و من هم بی اختیار با آواز حزن انگیز قو اشک ریختم. این تنها خاطره ی بدمحیط بان منطقه آشورا ده نیست. همین چند وقت پیش در درگیری با چند متخلف، مصدوم و روانه بیمارستان شد. از همان اتفاقاتی که بارها سر تیتر اخبار شده اند و ابعادشان گاه فاجعه آمیز بوده و نهایتا آتشش دامن چند نفر را گرفته است. خبرنگار مجله حفاظت شکار و طبیعت درباره چند و چون این درگیری با محیط بان مصدوم مصاحبه ای اختصاصی انجام داده است.
لطفا خود و سوابق حرفه ای تان را معرفی بفرمایید و اینکه چندسال است در حیطه محیط بانی  فعالیت دارید.
علیرضا یخکشی هستم ساکن بهشهر و 22 سال سابقه خدمت دارم که 3 سال اخیر مسئول پناهگاه حیات وحش میانکاله بهشهر بوده و تمام دوران خدمتم نیز در منطقه بهشهر به فعالیت مشغول بوده ام.
چگونگی رخ دادن این درگیری و مصدوم شدنتان را برایمان شرح دهید؟
طی گزارشات رسیده مطلع شدیم تعدای شکارکش در حال شکار در منطقه حفاظت شده آشورا ده بوده که فورا به همراه پنج نفر از همکارانم جهت دستگیری ساعت هشت راهی محل مورد نظر شدیم و ساعت نه صبح به محل رسیدیم که پس از شناسایی نقطه مورد نظر از دو طرف واردشده که سه نفر از متخلفین اقدام به فرار نموده اما یکی از آنان با اسلحه 5 تیر پران ( با نادیده گرفتن اخطارهای لازم) اقدام به تیرادازی نمود که متاسفانه از ناحیه ران پای چپ مورد اصابت قرار گرفته ام و نهیتا با همکاری و تلاش همکاران در درگیری فی مابین، شکارچی مختلف مصدوم و دستگیر و تعداد9 قطعه پرنده به همراه تفنگ و فشنگ کشف و ضبط گردید.

ادامه مطلب در فصلنامه بهار 1394 شماره 38

نوشتن دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن توجه شما، لطفا با توجه به حساس بودن سیستم به نام های تکراری نام و نام خانوادگی خود را به صورت کامل و دیدگاه خود را به صورت فارسی بنویسید.